23.06.2017

W dniu dzisiejszym uczniowie otrzymali świadectwa i uczestniczyli w Mszy Świętej. Rozpoczęły się upragnione wakacje.

22.06.2017

W przedostatni dzień nauki cała wspólnota szkolna uczestniczyłą w gali rozdania nagród oraz w  pożegnaniu klasy trzecich. Program artystyczny przygotowały klasy II, które zaprosiły wszystkich do udziału w turnieju Milionerzy. Wieczorem absolwenci i nauczyciele bawili się na tradycyjnym komersie.

22.06.2017

Oto akcje Fundacji Oświatowej im. Ks. Stanisława Konarskiego, w które w tym roku włączyli się uczniowie Gimnazjum:

- spotkanie ze św. Mikołajem dla podopiecznych Sióstr Albertynek,

21.06.2017

Memoriał Pływacki im. prof. Kękusia, Turniej Pierwszej Pomocy Przedmedycznej im. Jakuba Ciołka - dzień integracji z Liceum Pijarów
Środa 21 czerwca rozpoczęła się Mszą św., na której kazanie wygłosił Ojciec Mateusz Pindelski. Wspomniał w nim o Profesorze Włodzimierzu Kękusiu, długoletnim pijarskim nauczycielu i wspaniałym człowieku oraz o licealiście - Jakubie, który zginął tragicznie w górach.
Dla upamiętnienia Profesora i Ucznia został też zorganizowany Turniej Pierwszej Pomocy Przedmedycznej, w którym wzięły udział wszystkie klasy.

19.06.2017

W słoneczny poniedzialkowe przedpołudnie 19 czerwca, uczniowie z klasy 2e zwiedzali krakowski Kazimierz i jego główne zabytki.
Rozpoczęli spacer od Cmenatrza Nowego, gdzie przy pomocy p.przewodniczki, zapoznali się z tradycjami związanymi z pochówkiem mieszkańców Kazimierza wyznania mojżeszowego oraz tragiczną historią Żydów w okresie okupacji hitlerowskiej.

30.05.2017

Koniec roku zbliża się nieubłaganie :) ostatnie drużynowe zawody już za nami. Gimnazjum Pijarskie uczestniczyło w lekkoatletycznych drużynowych zawodach o mistrzostwo Krakowa. Rywalizacja toczyła się w takich konkurencjach ,jak pchniecie kulą, skok w dal, biegi na 100, 300, 600, 1000 m oraz w sztafetach 4 x 100 m. Po zaciętej walce nasze drużyny dziewcząt i chłopców uplasowały się na piątych miejscach, dokładając kolejne punkty do rankingu ogólnego na najlepszą usportowioną szkołę w Krakowie.

28.05.2017 - 01.06.2017

W dniach 28 V – 1 VI 2017 roku, w ramach Tygodnia Konstytucyjnego organizowanego przez Stowarzyszenie prof. Hołdy, w każdej klasie trzeciej naszego Gimnazjum odbyły się dwugodzinne  warsztaty z konstytucji.
Honorowy patronat nad akcją objął Rzecznik Praw Obywatelskich oraz prof. Ewa Łętowska.

27.05.2017

6 maja 2017 r.
Projekt edukacyjny „Nasi sąsiedzi Żydzi…” – zwiedzanie Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN

20.05.2017 - 28.06.2017

W dniach od 20 do 28 maja grupa uczniów przebywała na wyjeździe kulturowo- językowym w Irlandii.  Do Dublinu przylecieliśmy bardzo późno w sobotę a już od następnego dnia czekało na nas wiele wrażeń.

14.05.2017 - 20.05.2017

14 Maja bieżącego roku przybyli do nas uczniowie z Niemiec.  Pochodzą oni z miasteczka Mainz położonego koło Frankfurtu. Pierwszym dniem była niedziela, którą każdy z Polskich uczniów musiał samodzielnie zagospodarować. Drugiego dnia nasi Niemieccy koledzy i koleżanki pojechali do Obozu Auschwitz-Birkenau, gdzie poznawali trudną historie drugiej Wojny Światowej. We wtorek wszyscy razem odwiedziliśmy Kopalnię Soli w Bochni, która wywarła niemałe wrażenie na obcokrajowcach.

11.05.2017 - 13.05.2017

W dniach 11-13 maja klasy 3e i 3d pojechały na wycieczkę do Pragi. Wyjazd został zorganizowany z okazji ukończenia przez nas ostatniego roku gimnazjum.
11 maja wyjechaliśmy bardzo wcześnie spod szkoły. Wszyscy stawili się punktualnie na zbiórce.
Do Pragi dotarliśmy  z lekkim opóźnieniem w związku z czym nasz przewodnik zasugerował nam, aby lekko zmodyfikować nasz plan zwiedzania.

Subskrybuj Kanał strony głównej