Kalasantyński Rok Jubileuszowy

Drodzy Uczniowie, Rodzice, Nauczyciele i Pracownicy naszego Gimnazjum!

Cztery wieki temu w  Rzymie, powstało zgromadzenie zakonne, które było odpowiedzią Kalasancjusza na zaproszenie Boga do uczestnictwa w wielkim dziele wychowania dzieci i młodzieży. 250 lat temu ten wielki człowiek, założyciel Zakonu Pijarów, został kanonizowany. Świętując te dwie rocznice Kongregacja Generalna naszego Zakonu za zgodą Jego Świątobliwości Papieża Franciszka ogłasza Kalasantyński Rok Jubileuszowy i zaprasza wszystkich, którzy to dzieło podtrzymują.

Już w tę sobotę, 26 listopada, Polska Prowincja Zakonu Pijarów rozpocznie obchody Kalasantyńskiego Roku Jubileuszowego.

Plan uroczystości jest następujący:

• 11:00 Eucharystia pod przewodnictwem J. Em. Kard. Zenona Grocholewskiego, wieloletniego Prefekta Kongregacji ds. Edukacji Katolickiej (kościół p.w. MB Ostrobramskiej na ul. Meissnera 20)
  • 13:00 dalszy ciąg uroczystości na Sali Gimnastycznej Gimnazjum

Będzie nam bardzo miło spotkać się wspólnie!

Niech Pan Bóg Wam błogosławi!

o. Radosław Boboń SP

Typ niusa: