Wymiana polsko- niemiecka

14.05.2017 - 20.05.2017

14 Maja bieżącego roku przybyli do nas uczniowie z Niemiec.  Pochodzą oni z miasteczka Mainz położonego koło Frankfurtu. Pierwszym dniem była niedziela, którą każdy z Polskich uczniów musiał samodzielnie zagospodarować. Drugiego dnia nasi Niemieccy koledzy i koleżanki pojechali do Obozu Auschwitz-Birkenau, gdzie poznawali trudną historie drugiej Wojny Światowej. We wtorek wszyscy razem odwiedziliśmy Kopalnię Soli w Bochni, która wywarła niemałe wrażenie na obcokrajowcach. Środę zaczęliśmy od wspólnych lekcji i spotkaniem z Panią Dyrektor, a następnie odwiedziliśmy centrum miasta, czyli m.in. Rynek Główny i ul. Floriańską. Piaty dzień minął nam na zwiedzaniu Kazimierza-żydowskiej dzielnicy Krakowa. Zakończyliśmy  dzień radosną grą w kręgle. Następny dzień- piątek- był ostatnim dniem który nasi Niemieccy goście spędzili w Krakowie. Spędziliśmy go na zwiedzaniu Zamku na Wawelu i Wzgórza Wawelskiego. W sobotę, niestety, musieliśmy się pożegnać z naszymi koleżankami i kolegami. O godzinie 4:20 rano odwieźliśmy ich na lotnisko. Ta wymiana była naprawdę dobrze spędzonym czasem i mam nadzieję, że każdy nauczył się czegoś nowego i zawiązał nowe przyjaźnie. We wrześniu jedziemy z rewizytą….
Dominika Cieśla