Uwaga!

Z dniem 1 września 2017 r. Publiczne Gimnazjum nr 52 Ojców Pijarów zostaje przkeształcone w Szkołę Podstawową Zakonu Pijarów.

Adres nowej witryny internetowej to: www.sp.pijarzy.pl

Ta strona nie będzie więcej aktualizowana.

Wszelkie informacje i komunikaty będą zamieszczane WYŁĄCZNIE na nowej stronie.

Wycieczka klasy III d do Pragi

11.05.2017 - 13.05.2017

W dniach 11-13 maja klasy 3e i 3d pojechały na wycieczkę do Pragi. Wyjazd został zorganizowany z okazji ukończenia przez nas ostatniego roku gimnazjum.
11 maja wyjechaliśmy bardzo wcześnie spod szkoły. Wszyscy stawili się punktualnie na zbiórce.
Do Pragi dotarliśmy  z lekkim opóźnieniem w związku z czym nasz przewodnik zasugerował nam, aby lekko zmodyfikować nasz plan zwiedzania. 

Podczas wycieczki zwiedziliśmy wiele miejsc takich jak : katedra Św. Wita, synagoga, kościół św. Idziego, zespół pałacowy na Hradczanach, most Karola, wzgórze Wyszehradzkie, Złota Uliczka i wiele innych.
Nocowaliśmy w hotelu Mondeo, który znajdował się na obrzeżach miasta. Pokoje były przytulne i schludne, a kolacja zaspokoiła głód po całym dniu.
Drugi dzień zwiedzania był najbardziej intensywny. Zwiedziliśmy Stare Miasto i najważniejsze zabytki praskie. Mieliśmy także trochę czasu wolnego, aby każdy mógł kupić coś dla siebie. Po udanym zwiedzaniu udaliśmy się do hotelu, na kolację, a zaraz potem na zakupy do centrum handlowego.
Ostatniego - trzeciego dnia żegnaliśmy już powoli stolicę Czech, a  około godziny 16:00 skierowaliśmy się w stronę Krakowa. Dojechaliśmy około godziny 21, a podróż autokarem przebiegła bez przeszkód i w miłej atmosferze.
Moim zdaniem wycieczka była bardzo udana. Pogoda dopisywała i każdy z  pewnością bawił się świetnie. Martwi mnie tylko myśl, że nie będziemy mieli okazji pojechać na taką wycieczkę jeszcze raz ze względu na nasze pogimnazjalne rozstanie.

Bartosz Wojewoda, klasa 3d.