Warsztaty w ramach Tygodnia Konstytucyjnego

28.05.2017 - 01.06.2017

W dniach 28 V – 1 VI 2017 roku, w ramach Tygodnia Konstytucyjnego organizowanego przez Stowarzyszenie prof. Hołdy, w każdej klasie trzeciej naszego Gimnazjum odbyły się dwugodzinne  warsztaty z konstytucji.
Honorowy patronat nad akcją objął Rzecznik Praw Obywatelskich oraz prof. Ewa Łętowska.
Celem projektu jest zwrócenie uwagi uczniów na praktyczny wymiar konstytucji oraz szeroko rozumiane prawa człowieka. Razem z prawnikami, którzy przyszli do szkoły i  poprowadzili zajęcia, trzecioklasiści analizowali konkretne przypadki z życia wzięte i zgodnie z literą prawa zapisaną w Ustawie Zasadniczej szukali dla nich rozwiązań.
Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem i pozwoliły młodzieży na wykazanie się wiedzą zdobytą na lekcjach wiedzy o społeczeństwie.
          Agnieszka Mróz