Rekolekcje wielkopostne

22.03.2017 - 26.03.2017

Przez 3 dni w naszej szkole odbywały się rekolekcje wielkopostne. Prowadził je zespół muzyczny "Porozumienie", który podzielił się swoimi doświadczeniami, refleksjami na temat osobistej relacji z Bogiem. Motywem przewodnim był obraz Ojca. Wspólnie uczestniczyliśmy w Drodze Krzyżowej, w adoracji Najświętszego Sakramentu, w spowiedzi świętej. Rekolekcje zakończyła wspólna Eucharystia.

Patrycja Jaskierny kl. Ia :

Rekolekcje wielkopostne: 22-24.03.2017
W tym czasie odbyły się w naszej szkole trzydniowe rekolekcje wielkopostne, które w tym roku prowadził zespół muzyczny Porozumienie. Jego członkowie mówili o swoich osobistych doświadczeniach oraz o codziennym życiu z Bogiem. Przez cały czas rekolekcji towarzyszył nam obraz Ojca. Odbyła się Droga Krzyżowa, adoracja Najświętszego Sakramentu, można było  skorzystać z sakramentu spowiedzi. Zwieńczeniem rekolekcji była wspólna Eucharystia.

Edukacja regionalna - Tadeusz Kościuszko: 25.03.2017
Tego dnia uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w edukacji poświęconej życiu Tadeusza Kościuszki w związku z 200. rocznicą jego śmierci (Rok Tadeusza Kościuszki). Na początku uczniowie udali się na Plac Wszystkich Świętych, gdzie oglądali wystawę plenerową poświęconą Kościuszce, a następnie poszli na Kopiec Kościuszki. Na koniec przeszli na Rynek Główny, gdzie chcieli obejrzeć inscenizację przysięgi T. Kościuszki, którą Naczelnik 24 marca 1794 r. zapoczątkował insurekcję. Ta inscenizacja  inspirowana była słynnym obrazem Wojciecha Kossaka Przysięga Kościuszki na Rynku w Krakowie w dniu 24 marca 1794 roku. Niestety, uczniom nie udało się obejrzeć tego widowiska.