Pracowity rok dla Wolontariuszy

22.06.2017

Oto akcje Fundacji Oświatowej im. Ks. Stanisława Konarskiego, w które w tym roku włączyli się uczniowie Gimnazjum:

- spotkanie ze św. Mikołajem dla podopiecznych Sióstr Albertynek,

- świąteczne spotkania dla osób starszych (w grudniu i kwietniu 160 osób wysłuchało programów artystycznych, spożyło wspólnie posiłek i otrzymało świąteczne paczki),

- zbiórka paczek świątecznych dla podopiecznych Wspólnoty Dobrego Pasterza z Katowic,
- tygodniowe ferie w mieście dla 40 dzieci,

- przygotowanie wyprawek szkolnych dla uczestników kolonii prowadzonej w te wakacje przez Fundację,
- zorganizowanie gry terenowej dla 60 dzieci z okazji Dnia Dziecka.

W imieniu Katarzyny Peterman, Dyrektor Biura Fundacji (oswiatowa.pijarzy.pl)  i moim własnym bardzo dziękuję wolontariuszom, uczestnikom zbiórek prowadzonych w klasach oraz Rodzicom i Nauczycielom, którzy wsparli te działania. Już teraz zapraszamy przyszłorocznych uczniów klas gimnazjalnych do udziału w spotkaniach szkoleniowych i akcjach Fundacji i wszystkim Wam życzymy, aby przekazane przez Was dobro było dla Was radością i żeby Pan Bóg błogosławił Wam dobrym wypoczynkiem w czasie wakacji.

o. Mateusz Pindelski SP